Poradna Kolovraty - Praha 10
Po - Pá 08:00 - 16:00 dle dohody 18 -20 hod.
733 785 799
Zavřít
Poradna Kolovraty - Praha 10
733 785 799 dana@terapiepraha10.cz

Dana Češková Lukášová

Terapeut - Lektor - Konzultant

Jsem certifikovaný terapeut v oblasti metody ONE BRAIN – KINEZIOLOGIE a v oblasti metody MOVETERAPIE. Obojí jsem měla tu čest naučit se od uznávané české psycholožky a terapeutky PhDr. Tamary Cenkové. Dodnes jsou tyto techniky pilířem mé práce.

Pod vedením doc. Jiřího Kulky jsem dále absolvovala dvouletý výcvik pozitivní psychoterapie v Česko-německém institutu pozitivní psychoterapie.

Další vzdělávání

Další vzdělávání patřilo do oblasti práce s podvědomím – výcvik v oblasti hypnoterapie u PhDr.Jiřího Zíky a studium na Psychoterapeutické fakultě mi rozšířilo profesní obzor jak v oblasti teoretické, tak praktické – např. výcvik v oblasti závislostí a výcvik relaxačních technik.

V poradenské praxi jsem se setkávala i s psychosomatickou problematikou /tedy se skutečností, že negativní emoce, stres dokáží způsobit i fyzickou bolest na těle – např. bolesti zad, rukou, nohou. Tento poznatek mě přivedl ke studiu v oblasti těla – fyziognomie a různých masážních technik přes výcvik v oblasti klasických masážních technik, přes Reflexní terapii a využití akupresurních bodů na těle vycházející z Čínské medicíny až po Dornovu metodu, která pracuje i s jednotlivým obratlem v páteři a nejen s měkkou svalovou tkání a výcvik v oblasti lymfatické masážní techniky. Spolupracuji i s terapeuty, kteří se specializují na metodu Mudr. Smíška /bolesti zad + skoliozy,vadné držení těla/ , v praxi využívám i techniky paní Mojžíšové.

V souvislosti s ADHD a ošetřením prostřednictvím kineziologie a moveterapie, jsem přidala studium Primárních reflexů u dětí – jako opomíjený faktor problému učení a chování, kdy jsem absolvovala výcvik u Marji Volemanové.

V praxi mnohdy propojuji práci v oblasti psychiky též s ošetřením těla /masážními technikami nebo uvolňujícími cviky atd./ a vidím rychlejší účinky terapie a to jak u dospělých, tak i u dětí.

Neexistuje jen jeden přístup, který zaručeně pomůže všem, a proto v praxi kombinuji všechny své znalosti a techniky a metody, rozumový i intuitivní přístup, zcela individuálně dle potřeb a ladění klienta. A s pokorou musím říci, že se stále znovu a znovu nejvíce učím od svých klientů a vidím, že se budu učit neustále….

Spolu se svou kolegyní a hlavně letitou přítelkyní Vlaďkou Fischerovou- Katzerovou vedeme kurzy v oblasti grafologie a výcvikový kurz  Moveterapie i tématické semináře v oblasti individuálního vzdělávání /práce na vnitřním dítěti, rozvoji osobnostního potenciálu apod./. Věnujeme se i přednáškové činnosti a výcviku managerů, tedy vzdělávání a výcvikovým modulům pro jednotlivé firmy na základě požadavků objednavatele.

S Vlaďkou nás pojí především přátelství, stejný úhel pohledu na život a stejný způsob myšlení a vše dohromady se stalo pevným základem i pro profesní spolupráci, kdy jsme se spolu pustily ještě i na tzv.“ pole neorané“ – a tím u nás byla literární činnost. Kromě článků do různých i odborných časopisů se nám podařily vydat prozatím 3 knihy ve vydavatelství Grada a to:

  • Grafologie /slouží především jako učebnice/
  • Grafologie pro personalisty a manažery
  • Grafologie v poradenské a terapeutické praxi, kterou jsme napsaly spolu s Tamarou Cenkovou

V názvech knih se odráží i další náš koníček – zkoumání zvláštností rukopisů a propojení na různorodost lidských povah – grafologie. To nás přivedlo k rozborům množství rukopisů, k vedení kurzů pro firmy / hlavně pro bankovní sektor – např. zaměření na odhalení  padělání podpisu/.

V poradenské a terapeutické praxi využívám i formu grafoterapie, vycházející ze znalosti grafologie.

Ve firmě  ADUMA s.r.o. působím jako specialista na vnitrofiremní kulturu – např. dobré fungování pracovního týmu, zvyšování produktivity práce, motivace zaměstnanců, snížení nemocnosti, výběrová řízení a formování pracovního týmu, popř. speciální poradenství samotným majitelům firem či vrcholnému managmentu.

Externí spolupráce v oblasti vzdělávání a výcviku manažerů je i s dalšími  firmami např. Barum Continental či Festo, Swiss a další.

Prioritou mé práce je individuální poradenská a terapeutická činnost v Psychologické poradně Sluníčko, Andrštova 4, Praha 8 – Libeň,Palmovka a v poradně na Praze 10 – Kolovraty, Sedmikrásková 833/1.

Telefon: 733 785 799
Poradna Kolovraty - Praha 10